wtorek, 8 marca 2016

Codzienność ma nową nutę.

Na wstępie zaznaczymy, że nie jesteśmy muzykami, ale literatami. Jedna poetyzuje, druga – tworzy fantastykę. Jednak obydwie uwielbiamy dobrą nutę, przy której można się zrelaksować, zjeść, przeczytać książkę. I, co dla nas najważniejsze, popisać nowy tekst powieści lub felieton. Muzyka więc towarzyszy nam podczas doby praktycznie cały czas, wyłączając czas pracy/szkoły.

Piosenka Natalii Would You Mind według nas jest bardzo delikatna, melancholijna. Nie jest typowym wyciem, a słowa nie są poszarpane przez sztuczny smutek. Widać, nie tylko w tekście, że piosenka wychodzi z głębi dziewczyny. Po pierwszym odsłuchaniu zastanawiałyśmy się, dlaczego jeszcze nie słyszałyśmy tego w radiu. Potem roześmiałyśmy się – no przecież, debiutancka płyta dopiero idzie i to bardzo dobrze, biorąc pod uwagę wiek Natalii.

Słowa nie są zbyt skomplikowane, nie są także wybitnie oryginalne, ale są prawdziwe, dotyczą każdego z nas tak naprawdę. Człowiek wyobraża sobie różne sceny, ale przykładowo ja – Angela – wyobrażałam sobie dziewczynę czekającą na powrót odmienionego, skruszonego chłopaka, który ją okłamywał, być może nie szanował, powodował, że nie była w stanie wszystkie stworzyć na nowo. Anna myślała podobnie, ale idąc w stronę przyjaźni. Słowem – odnajdziecie w tym utworze siebie i będziecie jeszcze wrzucać go na waszego walla na fb. Zobaczycie.

Wracając jeszcze do wykonania – podobają nam się wyciąganie niektórych wyrazów, które potęgują wrażenia. Po kilku wysłuchaniach nawet taki laik jak Angela (dziesięć lat nauki angielskiego, a nie umiem nawet dobrze złożyć kilku zdań ustnie) jest w stanie zrozumieć i sens i treść utworu. Natalia śpiewa bardzo wyraźnie, nie skraca wyrazów, tak jak czasami słyszymy w innych, sławnych utworach. Śpiewa czysto, a jej głos modeluje się w zależności od tego, o czym aktualnie śpiewa, jednak w Would You Mind jeszcze tego nie dostrzeżecie – ale, ale, posłuchajcie kolejnych utworów.

Usłyszycie to.
Szczeny wam opadną.
Ocena: 4.5/5

Angela i Anna – 19/29 lat
www.gorszysort.blogspot.com

6 komentarzy:

 1. Naprawdę fajna nuta <3 Odsłuchałam całość już chyba z 3 razy ! :D
  Zapraszam do mnie, http://olivvx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudno się nie zgodzić z dziewczynami ;)) Masz przepiękny głos a muzyka, którą tworzysz jest niezwykle emocjonalna. Śledzę Twój profil na soundcloud.com i często wybieram Twoje utwory zamiast składanek spotify. Po prostu tworzysz muzykę która do mnie trafia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję tak pełnej treści i pięknie napisanej oceny piosenki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam twój talent. Naprawdę WOW ! <3
  http://aleksandriablog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny blog, będę zaglądała u częściej.
  Było by mi miło jak byś wpadła na mojego
  bloga i zostawiła po sobie ślad. Pozdrawiam.

  http://wiktoriaolczak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie śpiew również jest bardzo ważny w życiu. Śpiewam już 7 lat i nie wyobrażam sobie mojego życia bez tego. To jest częścią mnie i jak widać twoją częścią też :D
  http://adaaa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń